EN KAPSAMLI DENİZLİ GEZİ REHBERİ: PAMUKKALE VE TÜM GEZİLECEK YERLER

Hierapolis Antik Kenti
Hierapolis Antik Kenti

DENİZLİ İLE İLGİLİ TÜM BİLDİKLERİNİZİ UNUTUN!


Denizli gezi rehberinde “sadece Pamukkale’de gezilecek yerleri gör, 1 gün ayır yeterli olur” minvalinde önerilerde bulunan tüm bloggerlara teessüf ederek başlamak istiyorum yazıma. Denizli’nin sadece Pamukkale’den ibaret olmadığını, 4 günümü bu muhteşem şehirde geçirmiş olmama rağmen; Denizli’nin gezmeye vaktimin yetmediği nice güzellikler barındırdığını söylemeden edemeyeceğim. Şaşırdınız değil mi? Hakkınız var, pek çok kişiden “hala mı Denizli’desin?”, “Bu kadar zaman Denizli’de ne yaptın?” sorularına maruz kalmıştım seyahatim boyunca. Siz misiniz benim canım Denizlimi hakir gören 4 değil 4000 günüm olsa kalırdım Denizli’de. Nereleri mi gezerdim? Haydi buyurun başlıyorum anlatmaya. Fonda “ırmağınıııın akışına ööööölürüm Türkiyem”

Hierapolis Antik Kenti

Dünya çapında ünlü olan bu antik kent, Pamukkale Travertenlerinin hemen yanında yer alıyor. Tarih ve doğa iç içe geçtiği için de bu bölgenin önemi, kelimelere sığmayacak kadar büyük. Malumunuz Pamukkale Travertenleri Unesco tarafından doğal miras, Hierapolis ise kültürel miras olarak tescilli. Kısaca şöyle anlatayım; dünya üzerinde sadece 36 tane noktada çifte miras unvanına sahip bölge bulunuyor, burası da onlardan biri. Dolayısıyla bu bölgenin çok ama çok özel bir yer olduğunuzu bilmeniz gerekiyor.

Uzun yıllar boyunca Hierapolis’in sahip olduğu termal sular nedeniyle şifa bulmak isteyen insanlar akın akın ziyaret etmişler burayı. Dönemin sağlık kentiymiş diyebiliriz. Devasa bir büyüklüğü olan bu alanın tamamını yürüyerek gezmeniz yaklaşık 5 saatinizi alıyormuş, o yüzden en güzeli golf aracı kiralamak. Biz antik kentin tamamını değil de her turist gibi belli başlı noktaları golf aracıyla gezmiş olmamıza rağmen yorulduk. Siz ciğerlerinize güveniyorsanız tabana kuvvet usulü gezin derim ama güneşin alnında oldukça zorlayıcı bir gezi olacağını söyleyeyim şimdiden.

Bilgi Kutusu:

Hz. İsa’nın 12 havarisinden biri olan St. Philippe, hayatının son dönemini Hierapolis’te geçirmiş. St. Philippe’nin çarmıha gerildiği yerde onun anısına yaptırılan martyriumu ise Hristiyanlar’ın hacı olmak için geldiği kutsal bir yapıymış bu nedenle önemi çok büyük.

ANTİK TİYATRO

Güzelliğiyle herkesi kendine hayran bırakan Antik Tiyatro’nun, yaklaşık 150 yılda inşa edildiği düşünülüyor. 12 bin seyirci kapasiteli bu tiyatronun restorasyon çalışmaları ise tam 40 yıl sürmüş. Ortalama 2500 yıllık bir kentte bulunan bu tarihi mirasın oldukça iyi korunmuş ve gün yüzüne çıkarılmış olması takdire şayan doğrusu. Bu nefes kesici tiyatroyu görmek için yokuş tırmanmanız gerektiğinden ulaşmak az da olsa zahmetli fakat kesinlikle buna değer.

Volkan’a dur azıcık blogger gibi alengirli pozlar verelim diyorum ama nafile. İllaha canına katacak 🙂


Bu şahesere baktığımda; dönemin şartlarında böylesi üstün bir mimarlık ve estetik taş işçiliği örneği sunan insanların günümüz teknolojisi ile neler yapabileceklerini hayal ettim bir süre. Kelimenin tam anlamıyla büyülendim. Hierapolis Antik Tiyatro’yu mutlaka ziyaret etmeli ve bu hissi yaşamalısınız.

ANTİK HAVUZ : KLEOPATRA’DAN NEYİMİZ EKSİK?

Güzelliğiyle ünlü Kleopatra’nın da burada yüzdüğüne dair efsane, öylesine kuvvetli ki herkes burayı ” Kleopatra Havuzu ” olarak biliyor. Bu sebeptendir ki M.S. 7. yüzyılda meydana gelen büyük bir deprem sonucu oluşan Antik Havuz, bölgenin en popüler cazibe merkezlerinden. İçerisinde yer alan tarihi kalıntılar sayesinde oldukça etkileyici bir atmosfer sunuyor ziyaretçilerine.
Antik dönemden kalan sütunların arasında yüzdüğünüzü düşünün, çok ilginç bir deneyim değil mi sizce de?
Üstelik antik havuzdaki termal suyun, yaz kış su sıcaklığı 36o olduğu ve cilde iyi geldiği söyleniyor. Hem tarihi kalıntılarıyla zamanda yolculuk yapmışsınız hissi, hem de şifa kaynağı daha ne olsun? Gelmişken muhakkak bu deneyimi yaşamak gerek, başlıkta da yazdığım gibi çünkü Kleopatra’dan neyimiz eksik?

BULUTLAR YER YÜZÜNE İNMİŞ GİBİ : Pamukkale Travertenleri

Bu doğa şaheseri Unesco tarafından koruma altında. Bir dönem kararmalara maruz kaldığı için UNESCO Dünya Miras Listesi’nden çıkarılacağı konuşulmuş olsa da, travertenlerin kirliliğine sebebiyet veren otellerin yıkımları gerçekleşmesiyle travertenler tekrar pamuk gibi görünmeye başladı. Ve Unesco Dünya Miras Listesi’ndeki yerini korudu.
Bu nedenle travertenleri kirletmemek adına sadece belirli bir alanında ve çıplak ayak ile yürüyebiliyorsunuz, haricinde yürümek yasak. Fakat bu “kısıtlı alan” termal sularda şifa bulmaya gelmiş, antik dönemdeki Romalılar gibi hissetmenize engel olmayacak merak etmeyin.

Pamukkale Travertenleri Nasıl Oluşmuştur?

Bu beyaz cennet, kısaca kalsiyum karbonat çökelimi şeklinde ifade ediliyor. Yani suyun içindeki kalsiyum karbonatın kimyasal tepkimesinin ardından suyun karbondioksitin çıkarması sonucundaki çökelme şekliymiş travertenler. Aynı zamanda da bir çeşit kaya türü.

Demedi Demeyin!

Travertenlere ayakkabıyla giriş yasak. Dolayısıyla ayakkabılarınız için bir poşet, çanta vb. bir taşıyıcı götürmeniz gerek. Benim önerim ayakkabıları poşete koyup, poşetinizi de elde taşımak yerine sırt çantanıza yerleştirmeniz yönünde. Travertenler epeyce kaygan olduğu için elinizde poşetle dengenizi kaybedebilirsiniz, tabi bir de fotoğraf çektirirken elinizle poşetle karizmayı çizdirmek var 😊
Şaka bir yana ayaklarınızı temizlemeniz için ıslak mendil ve havlu da götürmeniz gerekeceği için (çünkü travertenlerin çıkışında ayağınızı temizlemeniz için hiçbir şey yok) sırt çantası şart. Pis ayaklarla oracıkta kalakalanlara bakıp bendenize dua etmeyi unutmayın.

Bonus Bilgi: Golf Aracı Kiralama Meselesi

Denizli’de gezilecek yerler listemiz kabarık olduğu için haliyle çok yorulduk.
Ucu bucağı olmayan Hierapolis Antik Kenti’ni ayaklarımıza kara sular inmeden keşfetmek için golf aracıyla gezmeye karar verdik. Pamukkale’nin Güney Bizans Kapısı’nda bulunan Yücel Arzu Dağlı Turizm bünyesindeki deneyimli personellerin kullandığı golf araçlarından biriyle gezimizi gerçekleştirdik. Böylelikle gezimizi daha konforlu bir hale getirmiş olduk. Sırasıyla bölgedeki tüm bölümleri gezdik, üstelik bizi gezdiren personel tur rehberi gibi ara ara bilgi verdiği için de tadından yenmez bir deneyim oldu bizim için.

Pamukkale Golf Arabası Kiralama Fiyatı Nedir?

Haklı olarak fiyat bilgisi soracaksanız fakat Arzu Dağlı Turizm bize sponsor olduğu için fiyat ile ilgili bilgim yok. Blogda bahsetmek için sormuş olsam da sezona göre fiyatlar değişkenlik gösterdiği için sizleri yanıltmak istemediler. Aşağıdaki telefon numaralarından arayarak kendilerinden bilgi alabilirsiniz. Arzu Dağlı Turizm : 0533 890 96 54

DENİZLİ TELEFERİK VE BAĞBAŞI YAYLASI

Barselona’daki meşhur Montujik’den bin kat daha güzel manzaralar sunduğuna kefil olduğum 1400 m. yüksekliğe sahip bu teleferik yolculuğu, Denizli ziyaretinizin olmazsa olmazlarından. Her 30 saniyede bir yeni teleferik geliyor ve yolculuğunuzun ardından Bağbaşı Yaylası’na çıkmanız için sizi bekleyen servis araçlarına biniyorsunuz. Bu araçlar ise hafta içi ortalama 5 dakikada bir hafta sonları ise 2 dakikada bir geliyor yani ulaşım ağı oldukça başarılı. Ayrıca yayla servis aracı için ek bir ücret ödemiyorsunuz.

BAĞBAŞI YAYLASI

Teleferik ve servis yolculuğunun ardından Bağbaşı Yayla’sının mis gibi havası acıktırıyor insanı. Her türlü isteğinize göre Türk usulü bolca çeşit var yaylada. Buradaki hiçbir işletme de özelleştirilmemiş, tamamen belediye tesisi olduğu için fiyatlar oldukça uygun. Üstelik sadece restoranlar değil; piknik alanları, konaklama tesisleri, çocukları için oyun alanları ve macera parkuru gibi pek çok seçenek barındıran bir cazibe merkezi burası. Böylesine doğal güzelliğe sahip bir alan İstanbul’da olsaydı çoktan özel sektör rantına peşkeş çekilmişti diye düşünmeden edemedim doğrusu. Şanslısınız sevgili Denizlililer!

Yayla Kebap Evi: Denizli yöresinin meşhur tandır kebabını, testi kebabı, pide çeşitleri vb. lezzetleri burada deneyebilirsiniz. Testi kebabı siparişi verdiğinizde testiyi masanızda kırıp gösteri yaptıkları bilgisi de şurada dursun, sosyal medya canavarları sevecektir şüphesiz. Fikriniz oluşsun diye birkaç fiyat bilgisi paylaşayım, fakat fiyatların Mart 2020 dönemine ait olduğunu bilmeniz gerek.

Denizli Kebabı: 40 TL  /  Testi Kebabı: 35 TL  /  Kuşbaşılı Pide: 17 TL
Salatalar ortalama 10 TL, içecekler ise ortalama 4 TL.

Yayla Kafeteryası: Kebap evinde yemeğinizi yedikten sonra yağları eritmek için biraz yürüyüş yapıp soluğu bu kafeteryada alabilirsiniz. Çay/kahve molası için oldukça ideal bir yer. Çay/kahve haricinde farklı içecek ve tatlı çeşitleri mevcut. Son olarak burada oldukça uygun bir fiyata kahvaltı da yapabilirsiniz.

Tripolis Antik Kenti

Tripolis Antik Kenti, Roma döneminde en ihtişamlı dönemini yaşamış fakat depremler ve savaşlar nedeniyle çok tahrip olmuş. Çalışmalar devam ettiği ve henüz tüm güzelliği gün yüzüne çıkarılamadığından çok fazla ziyaret edilmiyor olsa da Buldan’a giderken bir uğramanızı tavsiye ederim. Duyduğuma göre uzunca seneler buradaki kazı çalışmaları devam edecek ve ardından oldukça tatmin edici sonuçlar çıkacakmış. Burada önemli bir tarih yatıyor çünkü.
Siz de burayı ziyaret edip birkaç fotoğraf çekip yolunuza devam edebilirsiniz. Seneler sonra kazı çalışmaları ilerledikçe arşivinizden fotoğrafları çıkarır “eskiden burası böyleydi” diye sağa sola hava atarsınız benden söylemesi 😊 Şaka bir yana her an değişen ve gelişen bir çalışma olması heyecan verici. Girişler ise ücretsiz.

Tripolis Antik Kenti
Tripolis Antik Kenti

DOKUMACILIĞIN KALBİNİN ATTIĞI YER: BULDAN

Tarihi Buldan Evleri:

Buldan evlerinin fotoğraflarını paylaştığımda birçok takipçimden “burası Safranbolu değil mi?” vb. mesajlar aldım. Osmanlı mimarisinin izlerini taşıdığı için Safranbolu’yu anımsatıyor olsa da kendine özgü ayrı bir güzelliği var Buldan evlerinin. En önemli geçim kaynağı dokumacılık olduğu için tüm evlerin alt katları atölye olarak kullanılıyormuş. Osmanlı mimarisinin kült olmuş yerleşim planı burada da hakim; yani evler birbirinin manzarasını kapatmıyor.

Buldan Dokuması:

Osmanlı’da sarayın dokuma ihtiyacının bir kısmı Buldan’dan sağlanmış. Topkapı Sarayı Müzesi’nde sergilenen; Genç Osman’ın gömleği, Ertuğrul Gazi’nin içliği, Barbaros’un şalı, Buldan’ da dokunmuş mesela.

Buldan da el Dokuması Ürünleri Nereden Alınır?: Kaçanoğlu El Dokumaları:
Dokumanın kalbine gelmişken annelerimize şal alalım istedik ve dünyalar tatlısı Salahattin amcamızla tanışma şerefine nail olduk. Salahattin amca o kadar misafirperver ki bize çaylar ısmarladı, yanımızda götürmemiz için Buldan simitleri hediye etti. Kendisi Kültür ve Turizm Bakanlığı’nca geleneksel el sanatkarı unvanına da sahip. 62 yıldır dokumacılıkla uğraşan Salahattin amcanın ürettiği el emeği ürünler yurt içinde de yurt dışında da satıyor. El dokuma ürünlere merakınız yoksa bile en azından Salahattin amca gibi bir değerle tanışın, Denizli insanının misafirperverliğine gözlerinizle tanık olun derim.

Telefon: 0258 431 46 61 – 0546 870 85 66 E-mail: eldokuma@gmail.com

Not: Buranın bir de meşhur Buldan Simiti mevcut fakat biz tıka basa Denizli Kebabı yediğimiz için yerimiz kalmadığından tadamadık. Gitmişken denemenizi öneririm.

Laodikeia Antik Kenti “Laodikya”

Bence Laodikeia’nın en önemli özelliği İncil’de adı geçen 7 kilisesinden birine sahip olması. Aynı zamanda bu kilisenin adının İncil’de geçmesi sebebiyle de Hristiyanlık dünyası için taşığı önem muazzam. Yaklaşık 5 kilometrekarelik alana yayılan Laodikeia’da önemli arkeolojik kalıntılar ortaya çıkarılmış olsa da çalışmalar hala devam ediyor. 2 adet tiyatro, 4 hamam kompleksi, 5 agorası, tapınakları, kiliseleri ve anıtsal caddeleri içerisinde yer alan kalıntıların sadece birkaçı. Özetle, Denizli gezinizde Laodikeia’ya gitmeniz farz.

Ege Bölgesi’nin en büyük ikinci antik kenti olan Laodikeia’nın yazdıklarımdan ibaret olmadığını şimdiden söyleyeyim. Gezi rehberi içerisinde yer verdiğim için kısa bilgiler aktarmaya çalıştım. Fakat ayrıca bir Laodikeia yazısının geleceğini müjdeleyeyim şimdiden.

Laodikeia Antik Kenti Giriş Ücreti : 25 TL (Mart 2020) – Müze kart geçerli. Güncel fiyat bilgisi için link.

YER ALTINDAKİ PAMUKKALE: KAKLIK MAĞARASI

Yoğun bir kükürt kokusu almaya başladıysanız, Denizli’nin doğal güzelliklerinden biri olan Kaklık Mağarası’na yaklaşmışsınız demektir. Fakat kısa sürede alışacağınız bu kötü kokuya rağmen, büyüleyici güzelliğiyle size unutulmaz bir deneyim yaşatacak Kaklık Mağarası’nı görmenizi şiddetle tavsiye ederim. İçerisinde Pamukkale’deki travertenlere benzer oluşumlar barındırdığı için “Yer Altındaki Pamukkale” lakabını alan Kaklık Mağarası’na giriş ücreti 3 TL. (2020 fiyatı)

Demedi Demeyin!
Su kimi yerlerde dingin, kimi yerlerde ise gürül gürül aktığından muhakkak ayakkabılarınızı çıkarmanız, pantolon paçalarını sıyırmanız gerekiyor. Mağara çıkışında ayaklarınızı yıkayabileceğiniz bir alan yok havlu ıslak mendil vb. temizlik için gerekli malzemeleri yanınızda götürmeniz şart. Ya da en güzeli mağaraya yağmur çizmelerinizle girip temizlikle uğraşmamak.

ŞİFA DEPOSU: KARAHAYIT

Denizli’nin kaplıca merkezi olan Karahayıt ilçesi, dünyanın dört bir yanından gelen turistleri alnının akıyla ağırlıyor. Birçok hastalığa iyi geldiği bilinen Karahayıt Kaplıcaları’nın namı ise tescilli. Buradaki suyun şifa kaynağı olduğu, Ege Üniversitesi Hidroklimatoloji Enstitüsü’nde çalışan bilim insanlarının araştırmaları sonucunda hazırladıkları raporla onaylanmış. Ayrıca çamur şeklinde çıkan termal kaynakları ile de cilt hastalıklarına şifa veriyor Karahayıt. İçinde bir sürü kimyasal barındıran maskeleri çöpe atıp Karahayıt’a koşun hatunlar! Buradaki çamur banyosu; gözeneklere, çatlaklara, selülite iyi geliyor. Koşun!!!

DOĞA SEVERLER İÇİN:  UÇARI GÖLETİ

Burası Denizli’nin gezilecek yerler listesinde çok popüler bir seçenek olmasa da, eşimin askerlik arkadaşının daveti üzerine Acıpayam’a gitmişken, Uçarı Göleti’ni ziyaret etme şansı yakaladık. Bol bol gezdik, antik kentler keşfettik yorulduk bize biraz dinginlik lazım derken Uçarı Gölet’i imdadımıza yetişti diyebilirim. Göletin enfes manzarasına karşı kuş sesleri arasında bol bol dinlendik, tertemiz havayı ciğerlerimize doldurduk. Siz bu dinginliği tüm güne yaymak isterseniz piknik alanlarında tüm gününüzü geçirebilirsiniz. Dileyenler mangallarını da kapıp gelebilir. Ya da 08:00-22:00 saatleri arasında hizmet veren Göl Park Restoran’da bir şeyler yiyebilirsiniz.

Burada da fotoğraf çekildiğinden hiç haberimiz yok ve eşimle birlikte geleceğimize bakıyoruz, tabi yerseniz. 🙂

DENİZLİ KONAKLAMA REHBERİ – DENİZLİ’DE NEREDE KALINIR?

Denizli Otel Tavsiyeleri Nelerdir?, Pamukkale’de Nerede Kalınır? , Pamukkale Karahayıt Otelleri Nasıldır? Bağbaşı Yaylası Konaklama Fiyatları Nedir? Denizli Konaklama Fiyatları Nedir? Denizli’de Nerede Kalınır? gibi soruların cevaplarını merak edenler, önden buyurunuz.

Bağbaşı Yaylası Bungalov Evlerinde Konaklama Yapabilirsiniz.

Otel mantığıyla dip dibe inşa edilmemiş sanki bu yaylanın doğasında varmış gibi görünen Bungalov evlerde, en azından bir gün konaklama yapmalısınız. Şehir merkezine bu kadar yakın bir kaçamak noktasına sahip oldukları için Denizlileri kıskandım doğrusu. Bu evler orijinal bungalov ağacından oluşuyormuş, böylelikle odanızın ısınması için 10 dakika yeterliymiş. Hem klimayla hem de şömine ile ısınmanız mümkün. Ben oyumu şömineden yana kullanıyorum tabi ki. Kesinlikle çok romantik.

Bağbaşı Yaylası Bungalov Evleri Konaklama Fiyatları: (Mart 2020)

Standart Oda + Kahvaltı: 2 kişi 260 TL – 1 kişi 195 TL
Suit Oda + Kahvaltı: 2 kişi 300 TL – 1 kişi 225 TL (Standart odadan farkı içerisinde oturma grubu bulunması)
0-6 Yaş arası Ücretsiz / 06-12 yaş arası ise %50 indirimli

Bağbaşı Yaylası Bungalov Evleri ile İlgili Sorularınız için aşağıdaki numaraları arayabilir ve şu web sitesini inceleyebilirsiniz.
Bağbaşı Bungalov Evler Telefon: 0258 211 28 28 – 0530 218 59 91

Bağbaşı Yaylası’nda Çadır Kampı da Yapabilirsiniz!

bağbaşı yaylası nurseli aslan

Öğrenciler başta olmak üzere, doğayla daha fazla haşır neşir olmak isteyen kamp severler de unutulmamış. Bağbaşı Yaylası’nda kamp yapmak da mümkün; kampçılar için ortak wc, elektrik vb. hizmetler mevcut. Hazır çadırlarda konaklamak isterseniz kişi başı 30 TL, kendi çadırınızı götürmek isterseniz ise çadır başı 30 TL gibi cüzi miktarları ödemeniz gerekiyor.

Denizli Merkez’de Konaklayıp, Bütçe Dostu Bir Seçim Yapabilirsiniz.

Denizli’de nerede kalınır? sorusuna her bütçe için ayrı ayrı seçenekler var. Biz 1 gün Bağbaşı Yaylası’nda, kalan 3 günümüzde ise Denizli Merkez’de konaklamayı tercih ettik. Denizli’de oteller; Pamukkale ve merkez çevresinde toplanmış durumda zaten. Biz hem sadece Pamukkale ve çevresini gezmeyeceğimiz, hem de bütçemizi sarsmak istemediğimiz için Pişkin Otel’de konakladık.

Denizli Otel Tavsiyesi: Pişkin Otel

Pişkin Otel’in konumu oldukça merkezi, Denizli’nin en işlek caddelerinden olan Atatürk caddesinde yer alıyor fakat otopark sorunu yok. Misafirlerine ücretsiz otopark hizmeti sunuyorlar. Bunların haricinde konaklamada en çok önem verdiğim şeyler otel temizliği ve personelin güler yüzlü olmasıdır ki bu hususlarda da benden tam not aldı burası. Denizli gezim sırasında hava değişimi nedeniyle rahatsızlandım ve bunu fark eden personeller görevleri dahilinde olmamasına rağmen; hastane tavsiyesi de verdiler, nöbetçi eczane arayışına da girdiler. Hatta odamıza meyve tabağı yollayıp, iyi olup olmadığımı sordular. Bu ilgi alaka mest etti beni doğrusu. Dolayısıyla gönül rahatlığıyla tercih edebilirsiniz Pişkin Otel’i.

Biz oda+kahvaltı şeklinde gerçekleştirdik konaklamamızı ve açık büfe kahvaltısı bizi oldukça tatmin etti. Bir şehir otelinden bu kadar yüksek bir performans beklemiyordum açıkçası ama bir kahvaltıda istenebilecek her çeşide yer vermişlerdi.
Odalarda da mini bar, çalışma masası, televizyon, saç kurutma makinesi gibi ihtiyacınız olacak her şey bulunuyor. 24 saat oda servisi, kuru temizleme, çamaşır yıkama ve ütüleme hizmetleri de var. E daha ne olsun? Rezervasyon yaptırmak isteyenler için Pişkin Otel’in linki şurada, farklı Denizli Pamukkale Otelleri arayışına girecekler için ise şu link iş görür.

Denizli’den Ne Alınır? Denizli’nin Nesi Meşhur?

“Denizli’nin neyi meşhur?” sorusuna verilecek bir çok cevap var ama bence Denizli’den mutlaka almanız gerekenler aşağıdakiler:
Buldan dokuması ürünler, Yatağan Bıçağı, Ev tekstil ürünleri, Zafer gazozu ve Serinhisar leblebisi.

Teşekkür


Denizli halkının ne kadar misafirperver olduğunu, Denizli Büyükşehir Belediyesi’nin gezimize gösterdiği ilgi ve sağladığı katkılar nedeniyle bir kez daha anlamış olduk. Dolayısıyla gezi boyunca bizi yalnız bırakmayan, rehberlik eden ve her konuda destek olan
Denizli Büyükşehir Belediyesi’ne teşekkürlerimi sunmayı borç bilirim.
Gençlerin öncelikle “memleketi keşfetmesi” vizyonuna sahip çıkan ve desteğini esirgemeyen belediyelerin çoğalması dileğiyle..


Umarım bu yazı, Denizli gezisi planlayanlar için yararlı olmuştur.
Eklemek istediğiniz herhangi bir öneriniz veya sorunuz varsa, aşağıda yorum yaparak paylaşırsanız çok sevinirim.
Okuduğunuz için teşekkürler!
Sevgiler.

20 YORUMLAR

 1. Denizli denince akla ilk gelen Pamukkale ama bu anlattıklarınızdan aslında haksız olduğumuzu anladık. Gitmeden önce rehber oldunuz çok teşekkürler 🙏🏻😊

  • Güzel yorumunuz için ben teşekkür ederim.
   Pamukkale haricinde de nice güzellikler barındırıyor Denizli.
   Umarım en kısa zamanda keşfetme şansınız olur.
   Sevgiler.

  • Güzel yorumunuz için teşekkür ederim. Ben de birçok blogda sadece travertenlerin anlatıldığını görmüştüm fakat detaylı araştırma yapınca, Denizli’nin çok daha fazla güzelliği barındırdığını öğrendim. Umarım en kısa sürede gidip kendiniz keşfedersiniz. Sevgiler.

 2. Çok güzel bir gezi ve bilgilendirme yazısı olmuş. Denizli’ye gidilmeden göz atılması gereken bir yazı olmuş. Teşekkürler emeğinize sağlık.

 3. Aklımdaki tüm soru işaretlerini bu yazıda cevapladım. Bu sene gezimiz kültür turları olucak. 🙂 Bekle bizi denizli . Elinize emeğinize sağlık..

  • Böyle yorumları nasıl büyük bir mutlulukla okuyorum anlatamam.
   Amacım öğrendiğimi paylaşmaktı; faydalı bilgisini paylaşmayanın ekmeğini paylaşmayan insandan farklı olmadığını düşünürüm çünkü.
   Fayda sağladığıma dair geri dönüşler alınca sevinçten havalara uçuyorum inanın çok teşekkür ederim.
   Sevgiler.

 4. Pamukkaleye daha önce gittim ama anlattığınız diğer yerleri hiç bilmiyordum. Sadece Pamukkaleye uğrayıp dönerek hata etmişiz resmen. tebrik ederim çok aydınlatıcı bir yazı olmuş

  • Umarım tekrar yolunuz düşer ve Denizli’nin tüm güzelliklerini keşfedebilme imkanınız olur.
   Değerli yorumunuz için teşekkür ederim.

 5. Denizli yi sizin yorumunuzdan öğrenmek de ayrı güzelmiş teşekkürler bilgilerinizi bizimle paylaştığınız için başarılarınızın devamını dilerim

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz