ÜÇÜ BİR ARADA

Farklı kuşaktan üç erkeğin,  bambaşka dertlerine rağmen ortak yaraları olan yalnızlık temasında birleştirildiği şahane bir oyundu “Üçü Bir Arada.”

İlk perde karakterleri teker teker tanımaya çalışırken kısa bir süre yorsa da; tempo bir anda hızlanmaya başladı, oyun eğlenceli bir hale büründü ve samimi oyunculuklarla seyirciyi içine almayı başardı.

Üç erkeğin sahne aldığı bu oyunda futbol metaforu ile yaşamı sembolize eden metin nedeniyle salondaki herkes hayatta yediği golleri ve kaçırdığı penaltıları düşünmeye başladı.

Oyunun metni çok başarılıydı; hem düşündürdü, hem hüzünlendirdi, hem de çok güldürdü beni. Trajedi de, ironi de, güldürü de bir aradaydı. Bu duygu yelpazesini tempoyu düşürmeden hissettiren oyunculukların, alkışı fazlasıyla hak ettiğini düşünüyorum.

Şu “güldürürken düşündürmek” işi var ya işte onu kesinlikle başarmış, yer yer boğazıma yumru oturtmuş çok güzel bir oyundu. Yaşadıkları trajedileri ise pek çok kişi gibi bana da Oğuz Atay’ın Tutunamayanlar kitabını anımsattı.

Muhakkak izlemenizi tavsiye ederim, üstelik fırsat sitelerinin yaptığı kampanyalar ile normal satış fiyatından çok daha ucuza bilet bulabilirsiniz.

Üçü Bir Arada Oyunu – Oyunculuklar Hakkında

Cem Davran; sahnelerin tozuyla bütünleşmiş, oyunculuğuna söz söylenmeyecek büyük bir usta bence. Şu oyunu izleyip kendisine hayran kalmamak elde değildi.

Onur Özaydın, bence oyunun en zor rolünü üstlenmişti. Bıçak sırtı bir karakteri canlandırdığı için abartılı bir tavır sergilediğinde inandırıcılığını yitirmiş olurdu ancak başarılı bir şekilde rolünün üstesinden geldiğini düşünüyorum. Kendisini takibime aldım, bundan sonraki tüm performanslarını izlemeye gitmek isterim.

Celil Nalçakan’ı da başarılı bulduğumu ve keyifle izlediğimi söyleyebilirim. Zira seyirciyi epeyce güldürdü.

Metinden Seçmeler:

Dert “şey” gibidir; herkes kendininkini en büyük sanır.

OYUN KÜNYESİ
Yazan: Yunus Emre Gümüş
Yöneten:  Engin Alkan
Sahne Tasarımı:
Cem Yılmazer
Oyuncular:
Cem Davran, Onur Özaydın, Celil Nalçakan.

Üçü Bir Arada Oyunu Süresi: 2 Perde 90 dakika

Puanım: 8/10

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz